Депутатська група «Вільних демократів» у Черкаський міській раді називає бюджет міста, ухвалений минулого тижня, таким, що не відповідає інтересам черкащан.
Прихований дефіцит становить понад 56 млн грн – це майже трьохмісячний фонд заробітної плати працівників бюджетної сфери. Незабезпеченість по галузі освіти – 22 млн грн, охороні здоров’я – 30 млн, підрахували «Вільні демократи».
Натомість сотні тисяч гривень виділено на програми організації святкувань, підтримку ЗМІ, на розбухлий апарат.
Так, цього року на утримання чиновників мерії піде аж 44,8 млн. грн. Це майже рівень минулого року. І свідчить про те, що жодного скорочення, зменшення витрат по чиновницькому апарату не відбулося, хоч Віктор Білоусов неодноразово заявляв, що вони скоротять кількість чиновників, зменшать витрати на них.
На Програму організації та проведення святкових заходів у Черкасах передбачили 715 тис. грн.
Понад 1 млн. грн. піде на підтримку засобів масової інформації. Власне на піар «нової влади». Левову частку коштів скерують в статутний фонд Комунального підприємства Міське інформаційне агентство «Черкаси» ніби на придбання обладнання та облаштування студії. Цікавим у цій ситуації є те, що у минулі роки вже виділялися кошти і на придбання камер, облаштування конференц-зали, сайту міської ради, купівлю моніторів та інше для МІА «Черкаси».
На Програму сприяння проведенню змагань національного та міжнаціонального рівня команда Віктора Білоусова передбачила удвічі менше коштів, ніж раніше.
– Фактично Віктор Білоусов знищує спорт у Черкасах. Ми свого часу ставили завдання проводити протягом року в Черкасах 15-17 Чемпіонатів України з різноманітних видів спорту. У нас традиційно проходили змагання з греко-римської боротьби, стрільби з луку, тріатлону, боксу тощо, – говорить Олег Ліходькін.
А ось «Тромбоемболітична» програма, а відповідно і фінансування, відсутні в міському бюджеті взагалі. Суть її полягала у тому, що за рахунок міського бюджету купувалися тромболітики, які вводилися хворим при інфарктах. Одна ін’єкція коштує понад 20 тис. грн. Черкаси стали одним з перших міст в Україні, де запровадили безкоштовну тромболітичну терапію. В інших містах ця послуга була платною. Тобто родичі хворої людини мали швидко зібрати необхідну суму коштів, щоб лікарі ввели препарат.
Завдяки впровадженню в Черкасах безкоштовної тромболітичної терапії вдалося врятувати не одне людське життя. Тепер, вочевидь, не врятують…