Жителі села Бубнова Слобідка Золотоніського району погрожують узятися за вила й коси, якщо їм і далі нав’язуватимуть будівництво комплексу для вирощування індиків. Цей комплекс ТОВ «Золотоніська індича ферма» планує розмістити прямо в селі, на кількох майданчиках біля хат, де за колгоспів були тваринницькі ферми. Зрозуміло, що екологічні й санітарні норми будуть порушені, смородом від індиків накриє все село, однак, опираючись на високе заступництво у владі, інвестори не зважають на думку громади.
«У квітні ми провели громадські слухання, де однозначно висловилися проти такого будівництва, позаяк ферми за кілька десятків метрів від хат, що є грубим порушенням. Інша проблема – висота ґрунтових вод. У Бубновій Слобідці вони в деяких місцях проходять на рівні 50 см від поверхні ґрунту. Навіть за радянських часів були застороги будувати тут ферми, а звели їх лише після політичного рішення генерального секретаря, хоч це могло спричинити непередбачувані екологічні наслідки. А пташники, як відомо, мають набагато токсичніші й небезпечніші відходи, ніж свинарники й корівники», – розповіли жителі села народному депутатові Леоніду Даценкові.
Слобідчани нагадали, що санітарно-захисна зона для птахофабрик законами України встановлена на рівні 300 метрів, а для племінних господарств і репродукторів – 1000 метрів. Однак аж 18 селянських садиб Бубнової Слобідки перебувають у безпосередньому сусідстві з фермами, на яких планують вирощувати близько одного мільйона (!!) голів птиці. Можете собі лише уявити, як цим людям житиметься, коли комплекс здадуть в експлуатацію.
«Ваше село, мабуть, найреволюційніше в області — завжди підтримувало демократичні сили на 90 відсотків. Несправедливо, щоб на думку громади не зважали, а на таку, як ваша – і поготів. Вважаю, що ви правильно робите, відстоюючи свої права. Я спробую переконати керівництво області виїхати до вас, щоб ви могли особисто донести до голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка свої побоювання. А надто, що з вашою думкою погоджуються і керівництво Золотоніської районної ради, і санстанція, і екологи», – пообіцяв нардеп.
Селяни переконані, що інвестори могли б звести своє підприємство на якомусь іншому майданчику, скажімо, на місці колишньої тракторної бригади, що за кілька кілометрів від села. Однак не хочуть: це ж туди треба було б прокласти дорогу, вкласти кошти у проведення газу, світла й води. А на сільських фермах на цьому можна було б зекономити кількасот тисяч гривень.
«Хіба при запланованій потужності об’єкта й майбутніх прибутках така «економія» не сприймається як жлобство?» – наголошують жителі Бубнової Слобідки.
Та інвестори і слухати їх не хочуть, а попри те, що офіційно будівництво не розпочато, під виглядом ремонту ферм повним ходом перебудовують приміщення під пташники. Селяни у відповідь на це погрожують влаштувати бунт і не допустити завезення сюди поголів’я.
Тетяна Воронцова