Минулого тижня керівництво діалізного медичного центру „Фрезеніус” зібрало своїх черкаських пацієнтів (а це 60 осіб) і повідомило їм убивчу новину: центр припиняє лікувати хворих через відсутність оплати цієї послуги з обласного бюджету. Увесь 2011 рік „Фрезеніус” власним коштом проводив процедури гемодіалізу для хворих на ниркову недостатність, марно намагаючись знайти порозуміння у фінансовому питанні з верхівкою області. Однак остання відповідала на всі звернення і листи, що „у зв’язку з обмеженням фінансування галузі охорони здоров’я області у 2011 році послуги з надання діалізу закуплятися у ТОВ „Фрезеніус” Медикал Кер України” не будуть”.
Мовляв, якісне лікування можуть забезпечити державні медичні установи.
Між тим, пацієнти „Фрезеніусу”, яким тепер доведеться отримувати життєво важливу процедуру в обллікарні, категорично не бажають мати справу з державною медициною. Вони на власних організмах відчули різницю в лікуванні і стверджують, що це дві великі різниці.
„Ми хочемо лікуватися в Діалізному центрі тому, що тут проводиться лікування згідно стандартів МОЗ України, тобто 3 рази на тиждень по 4 години на сучасному обладнанні. Це той мінімум, який дає можливість нам жити. В обласній лікарні нам проводили лікування 2 рази на тиждень по 3 години, яке веде за собою смерть. Крім того в обласній лікарні ми за все платили самі: мило, медичні рукавички, голки, ні, і звичайно ж, за всі медикаменти”.
Однак, сліпі і глухі чиновники крик про допомогу хворих людей не чують. Зрештою, ситуація, як ми згадали вище, добігла розв’язки: „Фрезеніус” попрощався з своїми пацієнтами.
У відчаї люди цього понеділка рушили до ОДА, вимагаючи зустрічі з керівництвом області. Але їх не пропустила в приміщення охорона. Вони блокували рух на бульварі Шевченка, хтось в знак протесту приковував себе до вуличного ліхтаря… У вівторок усе продовжилось, але ще більш драматично: хворі пробували в районі Соснівки перекрить залізницю, лягали під колеса машин на дорозі, звідки їх гнали даішники, заявили, що не підуть на процедуру гемодіалізу до обллікарні і помиратимуть на Соборній площі. Зрештою влада пішла на діалог – їм пообіцяли „конструктивні” зустрічі в наступні дні.
Володимир Гресь: вертодроми дорожчі, ніж «Фрезеніус»
Екс-голова Черкаської обласної ради Володимир Гресь заявляє, що не було жодної необхідності позбавляти фінансування черкаський приватний медичний центр «Фрезеніус» і провокувати протести пацієнтів, які, налякані перспективою переведення на лікування у державні лікарні, вийшли перекривати черкаські вулиці.
«Так вийшло, що, будучи головою Черкаської обласної ради, я двічі перерізав стрічку на відкритті цього центру. Спочатку з губернатором Олександром Черевком при справжньому відкритті, а потім з губернатором Сергієм Тулубом при організованому відкритті „для піару”. То в мене запитання: якщо нинішній владі цей центр не по кишені, навіщо вона його помпезно типу відкривала, коли він вже кілька місяців працював? Бо це справді потрібний об’єкт, чи не так? Бо він справді надає якісні послуги, які дозволяють фактично приреченим хворим на ниркову недостатність повноцінно жити. І якщо ці послуги навіть і дорожчі, то держава, обласна влада має передусім дбати про інтереси громадян, бо від того, як надається послуга гемодіалізу, у буквальному розумінні цього слова, залежить їхнє життя. Та, зрештою, не про такі вже непідйомні суми в цьому випадку йдеться. На вертолітні майданчики більше викидається. Правда, там дбають про інтереси можновладців, а не простої громади, тому ті витрати для нинішньої владної команди пріорітетніші», - наголосив Гресь.