На конференції американських кардіологів було заслухано доповідь, автори якої виявили зв’язок між родзинками і артеріальним підвищеним тиском.
У проведеному ними дослідженні були задіяні 46 добровольців середнього віку, які страждають гіпертензією (стан, при якому кров’яний тиск вище норми, але не набагато). Середні показники в цій групі складали 139/89 мм рт. ст. (порівняйте з «нормальними» 120/80 мм рт. ст.). Добровольці з’їдали пригорщу родзинок - близько 60 ягід - тричі на день протягом 12 тижнів, після чого всім поміряли тиск. Виявилося, що практично у всіх систолічний і діастолічний знизилися приблизно на 7% - в абсолютних цифрах - або на 10,2 мм рт. ст.
Автори доповіді пов’язують отримані результати з дією калію, якого в родзинках міститься приблизно 212 мг в тій же пригорщі - адже калій не тільки розслабляє стінки судин, а й сприяє нормальній роботі серцевого м’яза.
Майже одночасно з колегами із США англійські вчені відкрили дивовижну здатність звичайних буряків приводити тиск в норму - 500 мл бурякового соку забезпечують зниження патологічно підвищеного тиску протягом 24 годин. Правда, такий напій виходить дуже концентрованим і може викликати різні побічні явища, від алергічних висипань до проблем з нирками. Проте експерти вважають, що побічні ефекти від прийому всередину бурякового соку можна знизити, зменшивши дозу - приміром, 100 мл свіжого соку буряка забезпечують зниження артеріального тиску на період від 4-х до 13-годин. Крім того, корисні властивість соку практично повністю зберігаються при додаванні його в тісто для хліба. Вимірювання тиску показало, що після досліду, в якому учасникам пропонувався хліб на буряковому соку, зниження систолічного артеріального тиску становило в середньому 24 мм рт. ст. в порівнянні з показниками після споживання звичайного хліба.