Кліщі вже вийшли на полювання

Вони кусають з квітня по жовтень. Причому весна у них - найактивніший час: вони тільки прокинулися і лютують в бажанні насититися і вивести потомство. Влітку через сильну спеку кровопивці трохи втихомиряться. А ближче до осені (коли спаде спека, збільшиться вологість повітря і народиться нове потомство) знову стануть активніше.

Фахівці СЕС попереджають, що укуси кліщів загрожують людині різними хворобами. Так, іксодовий кліщ, що мешкає в наших широтах, здатний переносити бореліоз (хвороба Лайма), вірусний енцефаліт та марсельську гарячку. Щороку цими інфекціями через кліщів заражаються більше тисячі українців.

Про те, що після укусу розвинулася хвороба Лайма, свідчить почервоніння на місці укусу, головний біль, ломота у всьому тілі і слабкість. Якщо вчасно не провести лікування, можуть початися ураження шкіри, м’язової тканини, нервової і серцево-судинної системи, попереджають у санстанції МОЗ.
Марсельську гарячку зазвичай розносить собачий кліщ, тому найчастіше захворювання зустрічається у власників собак. Зараження може відбутися не тільки при укусі, але і якщо людина розітре пальцями інфіковану комаху.

Але найнебезпечніша інфекція, яка поширюється кліщами, - вірусний енцефаліт. Правда, заразні кровопивці зустрічаються тільки в Криму та Волинській області, рідше - у Львівській та Одеській областях, а також у Луцьку та Ковелі. Щоб уникнути зараження, лікарі радять перед поїздкою (не менш ніж за 14 днів) в небезпечні регіони зробити щеплення.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ
1. Запасіться репелентами, краще у вигляді спрею. Вони відлякують всіх комах, в тому числі і кліщів. Наносяться на відкриті частини тіла і одяг.

2. Одяг повинен бути світлим (на такому комах краще видно), з довгими рукавами. Брюки краще заправити в шкарпетки.

3. Оглядайте себе кожні 2-3 години. Паразити особливо “люблять” частини тіла, де шкіра тонша: шию, пахви, вушні раковини, область паху.

ВАЖЛИВО!
Якщо кліщ все ж таки присмоктався, негайно вирушайте в найближчий травмпункт. Там вас і від паразита позбавлять, і першу допомогу нададуть. Коли ж можливості йти до медиків немає, робіть так: змастіть комаху рослинним маслом (але не заливайте її), оберніть пальці марлевою серветкою, візьміть кліща і, потихеньку розгойдуючи, дістаньте його. Після вилучення комаху покладіть на серветку в баночку і віднесіть в міську санепідстанцію.

Теги: , .

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

додати емоцію