Німецька газета про Сімейне економічне диво Азарова і Януковича

Екс-прем’єр України Микола Азаров, який завжди виступав за партнерство з Росією, після відставки негайно полетів туди, куди він нізащо не хотів вести свою країну, – в Європу, йдеться в статті німецького оглядача видання Sueddeutsche Zeitung Юліана Ханса. Саме там, у Відні, згідно опублікованих «Українською правдою» документів, зареєстровані приналежні родині Азарова бізнес-структури, що діють по всьому світу.

В якості особи, яка має право підпису, виступає невістка колишнього прем’єр-міністра Лілія. У 2012 році її чоловік, будучи депутатом Верховної Ради, заявив українському виборчкому, що Лілія – домогосподарка, за рік не заробила жодної гривні. За австрійськими ж даними, Лілія Азарова є власницею цілого ряду компаній, у тому числі холдингу Publishing Deluxe Holding GmbH, що видає журнал про розкіш і елітарний спосіб життя для товстосумів. Видання, називається Vienna Deluxe Magazine, виходить у Відні, Дубаї, Санкт-Моріці, Мюнхені та інших містах, і станом на кінець 2012 року видавничий дім зміг залучити 2114 тис. євро. Ці гроші нікуди не були вкладені і в активі балансу майже повністю прописані в оборотних коштах. Крім цього, аж до 2012 року невістка прем’єра була управлінцем компанії Garda Handels und Beteiligungs GmbH і отримувала кошти з українського бюджету.

Автор статті робить висновок, що куди більш важливим питанням для України, ніж
орієнтація на Захід чи Схід, є корупція її еліти, і українці протестують якраз проти цього. Всі ці нові факти про Азарова здаються безневинними порівняно з тим, який статок вдалося збити українському президенту Януковичу і його сім’ї, йдеться далі. Розпоряджається цим капіталом, якщо вірити численним джерелам, син президента Олександр Янукович, котрий перетворився за час президентства батька з простого стоматолога на одного з найбагатших людей у країні.

Джерелом цього сімейного «економічного дива», за даними Міжнародного центру по дослідженню корупції та організованої злочинності, послужили державні замовлення. За кілька років на розвиток гірничої промисловості в Донбасі було виділено близько 1,2 млрд євро, причому кожна друга гривня розкрадена, як припускає колишній президент України Віктор Ющенко.

Гірська промисловість, зауважує журналіст, «прямо-таки створена для того, щоб «заривати» гігантські суми грошей: держава вкладає їх в покупку підземного обладнання, а прокурорам важко дістатися до таких місць».

Теги: , , .


Comments are closed.