Сміттєві „подвиги” мерії

Черкаська мерія нині хвалиться комплектами відеокамер, встановленими в місцях несанкціонованих сміттєзвалищ. Їх нині працює 5 штук, а була ця техніка придбана в кінці минулого року за 100 тисяч гривень.

Завдяки відеоспостереженню вже біля 20 громадян поплатяться за свої „сміттєві художества” – щодо них склали адмінпротоколи, за чим послідує штраф за несанкціоноване складування сміття у розмірі від 340 до 1360 гривень.

Керівник муніципальної інспекції Черкас Ольга Швець наголошує, що камери відеоспостереження – чудова можливість зафіксувати безпосередньо факт порушення і наочно побачити, хто це робить.

Втім, у городян є підстави підозрювати, що в любові мерії до технічних новинок криється якщо не бажання „відмити” бодай якісь кошти при їхній закупівлі, то звичайне окозамилювання та імітація бурхливої діяльності. Адже насправді стихійні сміттєзвалища ніскільки міську владу не турбують. І ось один з останніх прикладів.

Мешканці будинку по вул. Смілянська, 136/1 розповіли, що ще з осені минулого року біля їх будинку почало утворюватися звалище будівельних відходів, які звозять сюди вантажівками з усього міста. До речі, звозять абсолютно безстрашно, навіть шар родючого грунту перед цим вивезли. Місцевий мешканець Геннадій С. розповідає, що спілкувався з одним із водіїв, і той повідомив, що сміття сюди звозять з усього міста за домовленістю з орендарем цієї землі.

- Ми вже писали звернення до депутата міської ради Віктора Горкуна і дзвонили на гарячу лінію міськвиконкому, але досі немає жодної реакції, і сміття продовжують привозити, – говорять мешканці будинку. — Зараз відкрився “Фермерський” ринок, і ми боїмося, що сюди почнуть звозити, не тільки будівельні, а й продуктові відходи.

А напередодні Великодніх свят тут трапилася пожежа - горів брухт. „А в нашому ж будинку живуть і малі діти, то ви ж розумієте, як це небезпечно для здоров’я! Таке звалище менш, ніж за 100 метрів від житлового будинку, – це неприпустимо! – скаржаться люди. — Якщо б все було зроблено по-людськи – це одна справа, а так — це ж просто свавілля з боку орендаря!”.
Раніше у них вже були проблеми з цією територією - протягом деякого часу сюди звозив старе гілля РЕУ-7. Але зараз проблема стала ще більш масштабною.

Для з’ясування ситуації ми зателефонували до тієї ж Ольги Швець, але, за її словами, вона зараз не має інформації по цьому об’єкту і тому нічого коментувати не може.
Погодьтеся, це досить дивно, що керівник муніципальної інспекції нічого не знає про одне з найбільших сміттєзвалищ міста, яке, до того ж, періодично горить.

Але, якщо вже йде мова про сміття, адмінпротоколи, штрафи, то хочеться запитати: чи будуть оштрафовані муніципальні чиновники, які навіть до поминальної неділі не спромоглися вивезти завали сміття навколо 2-го міського кладовища? Цих жахливих куп не бачили об’єктиви уславлених камер відеоспостереження, зате бачили очі десятків тисяч черкащан, котрі прийшли пом’янути померлих. До слова, такого неподобства на цвинтарях городяни не бачили давно. Може, у комунальників не вистачило грошей на пальне для сміттєвозів? То тут порада одна: менше треба купувати за бюджетні кошти усіляких відеокамер, турнікетів та інших прибамбасів. І більше працювати, а не розказувати про свої подвиги.
Антон Лобанов
Віктор Стежко

Теги: , .

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

додати емоцію